Náměstí Svobody katedrála sv. Petra a Pavla Masarykův okruh Brněnské veletrhy a výstavy (BVV)

Brno je druhé největší město České republiky. První zmínky o městě pocházejí již z doby kamenné, kdy na soutoku řek Svratky a Svitavy vzniklo v nadmořské výšce 223 m.n.m. sídliště. V roce 1243 propůjčil Brnu český král Václav I. privilegia města. Význam města vzrostl, došlo k rozkvětu živností i obchodu a v roce 1641 se Brno stalo hlavním městem země Moravy a Slezska.

Dnešní Brno je moderní město, které se nadále rozvíjí. Na ploše 230 km2 žije cca 400.000 obyvatel. Díky výhodné poloze na důležité křižovatce obchodních cest je město přirozeným centrem regionu.

Historické centrum Brna nabízí ke shlédnutí řadu jedinečných architektonických památek, muzeí, a výstav. Dominantou Brna je hrad Špilberk a katedrála sv. Petra a Pavla. Centrum města pulzuje životem, nalezneme zde řadu malých obchůdků či velká nákupní centra. Noční život a zábava obyvatel je soustřeďována do nespočtu barů, restaurací a diskoték, přímo v historickém jádru. Brno je jednoduše mladým, žijícím a pulzujícím městem, kde je vše při ruce, vše blízko, vše právě pro Vás.

Více než sedmdesátiletou tradicí se může pochlubit brněnský automotodrom s hlavní trasou, tzv. Masarykovým okruhem.

Velký vliv na život obyvatel má výstaviště, které bylo založeno již v roce 1917. Každý rok se v Brně koná více než 20 veletrhů všeho druhu.

statistiky